گلکسی s9

دانستنی هایی درباره گلکسی s9

دانستنی هایی درباره گلکسی s9Reviewed by رایان اندیش پارس on Feb 9Rating: 5.0دانستنی هایی درباره گلکسی s9

همه چیزهایی که از گلکسی S9 می دانیم

با وجود اینکه کم تر از چهار هفته از رونمایی پرچمدار بعدی سامسونگ یعنی گلکسی S9 و S9 پلاس باقی مانده است، بازار شایعات داغ تر از همیشه به چشم می خورد ولی چیزی که به طور حتم قابل اعتماد است، تاریخ معرفی این گوشی هوشمند یعنی ۲۵ فوریه در کنفرانس خبری MWC در شهر بارسلونا می باشد.

از جمله شایعاتی که به احتمال زیاد به حقیقت خواهند پیوست، استفاده از تراشه اسنپ دراگون ۸۴۵ در دل این گوشی خواهد بود. همچنین تکنولوژی اسکنر عنبیه چشم اینبار قدرتمندتر از گذشته در S9 و S9 پلاس ظاهر خواهد شد تا رقیب سرسخت حسگر Face ID در آیفون X شود و مثل گذشته قابل هک و دور زدن نباشد. گفتنی است اسکنر عنبیه در کنار حسگر اثر انگشت ترکیب خوبی را برای کاربران به همراه خواهد داشت ولی متاسفانه این حسگر به زیر نمایشگر انتقال پیدا نخواهد کرد و در پشت گوشی ولی این بار با جایگاه بهتر قرار خواهد گرفت.

گلکسی S9 و S9 پلاس به عنوان اولین گوشی های هوشمند اندرویدی مجهز به تراشه اسنپ دراگون ۸۴۵ خواهند بود که سرعت و مصرف انرژی آن ها به شکل چشم گیری بهبود یافته است. گفتنی است که شیاومی اولین کمپانی می باشد که استفاده از این تراشه را در گوشی بعدی خود، یعنی Mi 7 تایید کرده است.

گرچه تراشه جدید به معنی سرعت و قدرت بیشتر در گلکسی S9 و S9 پلاس خواهد بود ولی به عنوان یکی از کمبودها در مدل های قبلی این کمپانی، یعنی S8 و S8 پلاس و نوت ۸ طلقی نمی شود بیشتر به عنوان یکی از الزامات مدل بعدی قبل از عرضه خواهد بود، ولی در برابر آن، فقدان امنیت کامل در اسکنر عنبیه چشم که به عنوان پدر Face ID نیز شناخته می شود یکی از نکات با اهمیت در نسل آینده خواهد بود. بر طبق شایعات، اسکنر عنبیه، این بار با قابلیت اسکن سه بعدی و تشخیص عنبیه واقعی از جعلی و سرعت بیشتر، به عنوان یک قفل بیومتریک قابل اطمینان استفاده خواهد شد.

به احتمال زیاد گلکسی S9 و S9 پلاس همانند مدل های پیشین خود، دارای یک دوربین در مدل معمولی و دو دوربین در مدل پلاس خواهند بود و این در حالی است که در هر دو مدل دارای یک لنز در جلوی گوشی هستند. بی شک لنزهای جدید نسبت به گذشته پیشرفت داشته و از کیفیت بالاتری برخوردار خواهند بود.

شایعات زیاد دیگری وجود دارد و برخی از آن ها در حد شایعه باقی می مانند و برخی دیگر احتمال وقوع آن ها وجود خواهد داشت. به طور مثال نمایشگر در مدل های بعدی بزرگتر خواهد بود و حاشیه بدنه کمتر خواهد شد، جک هدفون وجود خواهد داشت، گلکسی S9 و S9 پلاس در دو رنگ نقره ای و خاکستری تیره و با ظرفیت تا ۵۱۲ گیگابایت خواهند بود و قیمت آن به نسبت مدل قبلی افزایش خواهد داشت.

بنا بر شایعات موجود، سامسونگ گلکسی S9 و S9 پلاس از اول ماه مارس قابل پیش خرید بوده و از تاریخ ۱۶ همان ماه، به دست کاربران خواهد رسید. این سیاست های سامسونگ در خصوص عرضه ی برای پاسخ به موفقیت های آیفون به خصوص در برابر موفقیت های آیفون X (و بخش کوچکتری برای آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس) در سال ۲۰۱۷ می باشد ولی باید امیدوار بود که این عجله ی سامسونگ، خسارات نوت ۷ را دوباره سازی نکند.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.